Свет

Свет

juta klajnsmit i tina torner
Свет

Единствената жена-возач која победила на екстремното рели „Дакар“, Јута Клајншмит, објави дека се враќа на пустинските трки како возач заедно со некогашната совозачка Тина Торнер. Клајншмит се враќа за да биде тест возач во проектот за развој на ...
Stefan-Peterhansel
Свет

Стефан Петерхансел успеа да стигне до својата дванаесетта победа на Релито Дакар чие издание за 2016 година денеска финишираше на аргентинска територија. Французинот има шест титули како мотоциклист, а сега го израмни ефектот и со освоените титули на ...