Поврзете се со нас

Свет

Нереална сцена на Рели Хрватска: Гледачи се степаа, па спасуваа глава од „летечки“ автомобил (Видео)

Објавено

на

Хрватска доби голема чест со можноста да организира рели од најелитниот Светски рели шампионат, но едно видео кое доаѓа од годинешното издание покажува дека организаторите имаат полни раце работа.

Безбедноста е посебно важна категорија за ваквите натпревари каде автомобилите се движат со големи брзини, а и лесно можат да излетаат од патеката, а тоа најдобро го покажува и завршницата на целата сцена која го обиколи регионот, но и светот.

Дел од гледачите решиле физички да се пресметаат поради непознати причини, а тоа го правеа на асфалтот каде во секој момент можеше да помине некој од учесниците.

Тоа и се случи, но за среќа, навремената реакција на обезбедувањето спречи голема трагедија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни