АТП

АТП

novak-dva
АТП

Новак Ѓоковиќ изминатава недела стигна до својата трета титула на Ју-Ес опен, или поточно до својата 14-та грен слем титула во кариерата со што се израмни со идолот од своето детство, легендарниот Пит Сампрас. Српскиот тенисер го надигра ...
Batler Djokovic
АТП

Четвртиот грен слем турнир во 2018 година „Ју-Ес Опен“ заврши со триумф на Новак Ѓоковиќ, но овој голем настан освен квалитетен тенис донесе и маестрални потези и поени. Новак Ѓоковиќ имаше ужасен старт на сезоната и никако не ...
nole-pobeeda
АТП

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови. Србинот вечно ќе го памети ...
Meril Strip
АТП

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови. Србинот вечно ќе го памети ...
delpo-nole
АТП

Хуан Мартин Дел Потро својот најдобар тенис во големото финале на Ју-Ес опен го прикажа во вториот сет во кој не ги искористи своите шанси да му зададе незгоден удар на Новак Ѓоковиќ, а неискористените брејк шанси на ...
djokovic
АТП

Четвртиот грен слем турнир во 2018 година „Ју-Ес Опен“ заврши со триумфи на Новак Ѓоковиќ и Наоми Осака во најважните конкуренции, но овој голем настан освен квалитетен тенис донесе и маестрални потези и поени. Меѓутоа десет од нив ...
2018 US Open - Day 12
АТП

Новак Ѓоковиќ имаше ужасен старт на сезоната и никако не можеше да ја пронајде формата со која доминираше во светскиот тенис, но затоа со изданијата во последните два месеци и тоа како потсети на најдобриот Ноле, освојувајќи три ...
nole-us
АТП

Новак Ѓоковиќ изминатава вечер стигна до својата трета грен слем титула на Ју-Ес опен, турнир со која ја збогати својата ризница на трофеи во неверојатната кариера, па така сега истата број 14 трофеи од најголемите четири турнири. Србинот ...
djoker-delpo
АТП

Новак Ѓоковиќ ја освои својата трета титула на Ју-Ес опен, откако рано утрово во исклучително позитивен меч за него, не му даде никаква шанса на Хуан Мартин Дел Потро над кого славеше со 3:0 во сетови. Србинот вечно ...
nole-pobeeda
АТП

Новак Ѓоковиќ со игрите кои ги прикажа во завршната фаза на Ју-Ес опен потсети на времето кога едноставно доминираше во светскиот тенис, а такво издание демонстрираше и во големото финале, ниво за кое одговор не успеа да пронајде ...