АТП

АТП

roger-reket
АТП

Според чистата заработка на пари од спортот, за оваа година имаме нов шампион, а неговото име е, кој друг,ако не, Роџер Федерер информира ,, Форбс”. Тој само со победи и освојување турнири има заработено 110,2 милиони долари. Досега ...
Tennis - Paris Masters tennis tournament third round - Novak Djokovic of Serbia v Grigor Dimitrov of Bulgaria
АТП

Новак Ѓоковиќ најави дека своето враќање на тениските терени ќе го има на почетокот на новата 2018 година, а во меѓувреме, поранешниот светски број еден стана вистински хит во својата родна земја поради една фотографија која се појави ...
jotovski
АТП

Најквалитетниот македонски тенисер, Томислав Јотовски имаше посакуван старт на ИТФ фјучерсот во Анталија (Турција) кој се игра на земјени терени за награден фонд од 15.000 американски долари. Скопјанецот во првата рунда во сингл лесно со справи со Фарудини ...
Teodosic Djokovic 1
АТП

Иако поминаа две недели од последното заедничко дружење меѓу Новак Ѓоковиќ и Милош Теодосиќ, тие двајцата се постојано во контакт и се поддржуваат еден со друг. На последната нивна средба, Ѓоковиќ беше специјален гостин на Теодосиќ во Лос ...
Djokovic kosarka
АТП

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, полека, но сигурно се подготвува за враќање на тениските терени. Тој паузата од тренинзи ја искористи да дојде во Белград за да ја прослави куќната слава ,,Св.Арханѓел Михаил”. Но, како и секогаш ќе одвои ...
roger-reket
АТП

Рожер Федерер ќе игра во уште едно полуфинале на завршниот Мастерс турнир во Лондон, а до ваков пласман Швајцарецот стигна откако вечерва ситгна до втората победа во групата „Борис Бекер“ во пресметката со суперталентираниот Александер Зверев. Федерер беше ...
jotovski
АТП

Томислав Јотовски, најдобриот македонски тенисер, по падот на последното рангирање за четири позиции, сега успеа да направи скок за две места на АТП листата. На најновото рангирање се наоѓа на 582. место, а во двојки е на 1023. ...
Novak-Djokovic-i-Andre-Agasi
АТП

Тренерот на Новак Ѓковиќ, Андре Агаси кој позади себе има долга и успешна тениска кариера, во последната изјава потенцираше дека на Ноле му недостастуваат уште 10 проценти за да се врати највисокото ниво кога победуваше се пред него. ...
nadal
АТП

Првиот светски тенисер на АТП листата, Рафаел Надал реши да се повлече од завршниот турнир во Лондон. Неговиот настап за овој настан висеше поради проблемите со десното колено, но тој стисна заби и го одигра првиот меч од ...
goffin
АТП

Давид Гофан испушти четири меч топки уште во вториот сет, но по три сета успеа да го победи фаворитот Рафаел Надал во првото коло на групата „Пит Сампрас“ на завршниот АТП турнир во Лондон. Белгиецот приреди сензација, но ...