Поврзете се со нас

Македонија

Реакција од Вардар: ПУИГ не не пушта да играме на „Градски“, ова никогаш нема да го заборавиме!

Објавено

на

И покрај најавите нашиот најтрофеен македонски фудбалски клуб Вардар нема да игра на националната Арена „Тодор Проески“ во актуелнава сезона.

„Црвено-црните“ се огласија со соопштение, реакција во кое прстот го вперија кон Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор или попознато само како ПУИГ.

Тие испратиле допис до ПИУГ за изнајмување на стадионот, но добиле негативен одговор.

Ова е соопштението на Вардар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни