АВТО МОТО

АВТО МОТО

formula-grid
Формула 1

Новите водечки луѓе во Формула 1 најавија дека ќе направат неколку значајни промени во „најбрзиот циркус“ во светот во пресрет на новата натпреварувачка сезона, а ако првиот преземен чекор беше отстранувањето на популарните „грид девојки“ во воведот на ...
Grid girls pose for the cameras as the F
Формула 1

Новите сопственици на Формула 1 најавија дека ќе ревидираат дел од одлуките и правилата кои досега важеа во ова популарно натпреварување, а во пресрет на новата сезона е донесено решение кое ја подели јавноста и Ф1 фановите. „Либерти ...
mini-okean
Свет

Овогодишеното издание на Дакар дефинитивно ќе се памети по големиот број на откажувања за време на првите пет етапи на најтешкото рели во светот, но покрај повлекувањата на Нани Рома, Вилјаш Боаш и Лоеб, последната етапа сега ни ...
Drifting BMW
Свет

Јохан Шварц е новиот крал кој со БМВ M5 го направи најдолгото дрифтање кое траеше неверојатни 8 часови, а успеа да помине речиси 375 км. Целиот настан се состоеше во тоа што две возила дрифтаа во исто време ...
villas-boas-dakar
Свет

За време на третата етапа заврши годинешниот настап на најтешкото рели во светот за поранешниот шампион Нани Рома, а крајот на четвртата етапа за жал не го дочека и најголемиот авантурист на годинешнто издание на Дакар, фудбалскиот стручњак ...
Ros-Braun1
Формула 1

Актуелниот спортски директор на Формула 1, Рос Браун, испрати порака до Ферари со која навести дека тој и новите сопственици на шампионатот нема да толерираат закани и условувања од легендарниот тим. – Ферари е важен елемент за Формула ...
nani-roma
Свет

На легендарното рели Дакар денеска се возеше третата етапа од годинешното издание, а ако вчера за одбележување беше резултатот на Вилјаш Боаш кој одлучи да стави пауза на својата тренерска кариера за едно незаборавно авантуристичко искуство, денеска ни ...
villas-boas1
Свет

Познатиот фудбалски тренер Андре Вилјаш-Боаш реши привремено да ја паузира својата примарна професија и да го оствари својот животен сон, а тоа е учеството на легендарното Рели Дакар. Португалецот и неговиот тимски колега официјално го започнаа натпреварувањето во ...
sumaher-kosa
Формула 1

Миихаел Шумахер и натаму води жестока и секојдневна битка за враќање во нормална состојба и на старите навики, сетоа тоа како последица на страшниот ски-инцидент кој го имаше на француските Алпи. Денеска се полнат точно четири години од ...
hamilton-podignat
Формула 1

Луис Хамилтон како член на Мерцедес стигна и до четвртата шампионска титула изминатава сезона во Формула 1, а неговото последно милениче со кое одлучи да се почести сигурно нема да ги остави рамнодушни првите луѓе на легендарниот германски ...