АВТО МОТО

АВТО МОТО

Photo credit: Ferrari Media Service
Формула 1

Ф1 пилотот на Ферари, Кими Раиконен по се изгледа ќе заврши на суд поради ситуација која ја имал за време на  Големата награда во Монтреал во 2016 година. Според канадските медиуми, Финецот во некој ресторан, по се изгледа ...
markez-italy
Мото ГП

Овој викенд на програмата е трката за Големата награда на Италија во Мото ГП шампионатот, шеста во актуелната сезона во која мора да се напомене дека најдобро влезе актуелниот првак, Марк Маркез. По второто место во Катар и ...
rikijardo so trofej vo monako 2018 getty
Формула 1

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, ја спореди годинешнава победа на Даниеле Рикиардо во Монако со онаа на Михаел Шумахер во 1994 година, кога на трката во Барселона тој победи иако менувачот му бил заглавен во петти ...
hamilton3
Формула 1

Актуелниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон, не го криеше разочарувањето од денешната досадна трка за ГН на Монако, која не донесе никакви возбудувања на патеката, а на која победи Даниел Рикиардо кој ја имаше пол-позицијата. – Ова ми ...
Photo credit: Red Bull Content Pool / Getty images
Формула 1

Даниел Рикиардо од тимот на Ред Бул е победник на трката за Големата награда на Монте Карло, трансформирајќи ја пол-позицијата во сигурна победа. Австралискиот пилот не направи ниту една грешка со која евентуално неговите ривали ќе беа во ...
verstapen1
Формула 1

Макс Ферстапен го оштети болидот на последниот тренинг на патеката во Монако и не можеше да се бори за пол-позицијата за оваа Формула 1 трка, а на крајот се покажа дека овој свијок е навистина малерозен за холандскиот ...
rikiardo-monte
Формула 1

Трката за Големата награда на Монако секогаш се доживува со посебен почест меѓу големите фанови на Формула 1, а ова попладне ги дознавме резултатите од квалификациите во кои како и на сите тренинзи, најбрз беше Даниел Рикиардо. Возачот ...
rikiardoznamemakedonija
Формула 1

Од редовите на тимот на Ред Бул пред главните возбудувања во Монако на интересен начин се одлучија да ги забавуваат своите фанови со тоа што двајцата возачи на тимот, Макс Ферстапен и Даниел Рикиардо одговараа на квиз прашања. ...
tito-rabat
Мото ГП

По возбудливиот Мото ГП викенд во Ле Ман, најдобрите светски мотоциклисти се преселија во Шпанија каде ова попладне ги одработија предвидените тестови на Монтмело патеката во Барселона, но сепак тренингот не мина во посакуваниот тек бидејќи Тито Рабат ...
jakub-kornfeil
Мото ГП

Марк Маркез стигна до трета последователна победа во „кралската класа“ на вчерашната трка за Големата награда во Франција, но покрај возбудувањата во Мото ГП шампионатот, претходно на патеката во Ле Ман се тркаа и возачите од Мото 2 ...