АВТО МОТО

АВТО МОТО

Fetel-Avstralija
Формула 1

Адријан Њуи е сериозен авторитет во Формула 1 круговите, а неговото искуство од соработката со Себастијан Фетел му овозможува и да го коментира ефектот на Германецот како возач на Ферари. Фетел му овозможи на Луис Хамилтон да направи ...
Singapore Formula One Grand Prix
Формула 1

Себастијан Фетел имаше брутално искрена изјава по крајот на трката во Сингапур и порача дека Ферари сам се победи на патеката „Марија Беј“ на која ги исполни сите предуслови за да оствари триумф, но без разлика на тоа ...
Photo credit: Media Daimler
Формула 1

Тимскиот шеф на Мерцедес се обиде да ги објасни фантастичните перформанси на „сребрените стрели“ во Сингапур, иако сите беа убедени дека конфигурацијата на патеката ќе ги фаворизира нивните ривали. Пофалбите на Волф се однесуваат на сите сегменти од ...
fetel-ispoten
Формула 1

Себастијан Фетел беше најбрз на патеката Марина Беј за време на петочните тренинзи и сите сесии во саботата, се до онаа последната во која Луис Хамилтон успеа да пронајде екстра мотив и перформанс за освојување на пол-позицијата. Актуелниот ...
lewis-sebastijan
Формула 1

Луис Хамилтон стигна до уште една значајна победа во Формула 1 шампионатот, откако ова попладне на најдба ожен начин ја искористи пол-позицијата која ја освои на вчерашните квалификации на патеката Марина Беј. Трката за Големата награда на Сингапур ...
daniel ricciardo singapore 2018 - getty redbulcontentpool
Формула 1

Иако Себастијан Фетел на прес конференцијата по квалификациите во Сингапур изрази уверување дека тимот од Маранело има добри шанси во неделната ноќна трка, Даниел Рикиардо верува дека Ред Бул има шанса да ги победи црвените болиди на патеката. ...
hamilton-ferrari
Формула 1

Луис Хамилтон ги воодушеви своите фанови со еден перфектен круг во Сингапур, а тој беше доволен и за освојување на пол-позицијата пред големиот број ривали кои исто така имаат големи амбиции на оваа Ф1 трка. Британецот во својата ...
hamilton-montmelo
Формула 1

Луис Хамилтон ќе тргне од пол-позицијата на Формула 1 трката за Големата награда на Сингапур, откако извозе фантастичен круг во последната сесија од квалификациите. Уште рано во оваа сесија, Хамилтон со време 1:36.015 успеа да ја надмине конкуренцијата ...
fetel-izvrten
Формула 1

Луис Хамилтон и Себастијан Фетел имаа инцидент на Монца уште во првиот круг, но ако тоа можеа да го видат сите фанови кои го следеа преносот, сега пристигна едно комично видео кое предизвика голема смеа на социјалните мрежи. ...
Luis Hamilton
Формула 1

Ф1 ѕвездата Луис Хамилтон, кој владее со трките во најадреналинскиот спорт, познат е и по владеењето на женските срца, особено на познатите девојки од шоу-бизнисот. Овој пат тој беше виден во друштво на познатата рап пејачка Ники Минаж. ...