Поврзете се со нас

Англија

Жоржињо откри зошто потпиша нов договор со Арсенал

Објавено

на

foto: twitter.com/Arsenal

Искусниот играч за врска Жоржињо и во иднина ќе биде дел од актуелниот лидер во Премиер лигата, составот на Арсенал.

Договорот на Жоржињо истекуваше на крајот на сезонава, имаше опции да се врати во Италија, но тој и клубот седнаа на маса и најдоа заеднички јазик за нова соработка.

-Беше навистина позитивно, бидејќи веднаш се почувствував како дел од нешто големо. Се чувствував вклучено и навистина на добро место. Не е секогаш така, па кога чувствувате нешто вакво, тоа е нешто важно. Навистина сум среќен што останувам, бидејќи е привилегија да се биде дел од ова семејство. Моето семејство е среќно, навистина сме добро прилагодени и има уште повеќе, -рече Италијанецот со бразилски корени.

-Ова значи многу. И тоа е уште една причина за потпишување на договорот затоа што чувствувам дека можам – и сакам – да им дадам повеќе, бидејќи тие ми дадоа многу наклонетост и поддршка. Се што сакам е да го вратам. Се трудам да дадам се што можам од себе на сите околу себе. Понекогаш тоа може да биде гушкање, понекогаш може да бидат зборови, понекогаш да им покажете нешто. Само се трудам да помогнам колку што можам во секоја ситуација. Чувствувам дека сите овде можат да сметаат на мене. Секогаш ќе бидам тука за нив, -порача Жоржињо кој е дел од сегашнава средина од јануари 2023 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни