Поврзете се со нас

Одбојка

Одбојкарите загубија и од Чешка во Европската златна лига

Објавено

на

Македонската одбојкарска репрезентација го претрпе и вториот пораз во Европската златна лига и тоа од селекцијата на Чешка која славеше во салата „Парк“ во Струмица со 3-0 во сетови.

Чесите беа апсолутни фаворити на хартија и тоа го потврдија на теренот каде ги реализираа сетовите со 25-16, 25-15 и 25-16.

Следните средби за популарните „спартанци“ се во Беверен против Азербејџан и Белгија.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни