Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Ирвинг покажа дел од своите вештини, Вилијамс погоди тројка „од паркинг“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Далас Маверикс славеше над Оклахома Сити Тандер со 117:116 во единствениот меч кој се одигра во НБА лигата, плејоф победа со која клубот од Тексас официјално обезбеди пласман во финалето на западната конференција.

Беше драматично, неизвесно во „Американ Ерлајнс Центарот“, решеваа навистина ситни детали, среќа кои беа на страна на домаќините кои со 4-2 ја затворија оваа серија.

Пет мајстории беа избрани од дуелот, потези кои се најдоа на топ листата во која ќе можете да уживате во наредните минута ипол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни