Поврзете се со нас

Македонија

Беса со „петарда“ ја заокружи фантастичната сезона, Тетекс испадна во трета лига

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Екипата на Беса 1976 со моќна партија против Победа ја заокружи фантастичната сезона во Втората македонска лига.

Лидерот славеше со 5-1 во Прилеп и со стил потврди зошто е нов прволигаш. Овој резултат пак за Победа значи дека ќе игра бараж за опстанок, додека пак Тетекс со поразот од Башкими од 1-0 испадна во третата лига.

Во оваа конкуренција останува Каменица Саса која ја доби голеадата со Вардар Неготино.

РЕЗУЛТАТИ, 30. КОЛО

БАШКИМИ – ТЕТЕКС 1-0

БЕЛАСИЦА – АРСИМИ 2-1

ДЕТОНИТ – КАРАОРМАН 2-0

КАМЕНИЦА САСА – ВАРДАР Н. 5-3

НОВАЦИ – СКОПЈЕ 2-1

ОХРИД – КОЖУФ 2-0

ОСОГОВО – ПЕЛИСТЕР 3-0

ПОБЕДА – БЕСА 1-5

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни