Поврзете се со нас

Свет

Нов договор за стоперот: Серафимов и во иднина ќе го носи дресот на Фехервар

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fehervarfc

Никола Серафимов и во иднина ќе биде дел од унгарскиот прволигаш Фехервар со кого денеска официјално потпиша нов договор.

Македонскиот репрезентативец од 2022 година е дел од оваа екипа во која со своите квалитетни и борбени изданија на теренот се избори за продолжување на соработката.

-Дојдов во клубот пред две години, мојата прва сезона не одеше според моите планови, бевме лоши и морав да се справам со две повреди. Сепак, по стартот на оваа сезона работите се сменија во многу позитивна насока, што се одразува и на нашите резултати. Имаме одличен тим и стручен штаб, а успесите ги постигнавме тимски борејќи се како единица. Релативно брзо стигнавме до целта од 40 поени што ја поставивме на почетокот на сезоната, а минатата недела обезбедивме пласман на летното европско натпреварување, но нашата цел во последните две кола е да завршиме на подиумот и да не се предадеме. на второто место.

-Потоа тоа можеме да почнеме да поставуваме нови цели, но засега сум многу среќен што го продолживме договорот и ќе продолжам да се борам за успехот на Види во иднина, -порача Никола кој има 24 години.

Претходно во Унгарија настапуваше за Залаегерсег, а во Македонија за Вардар, Пелистер, Брегалница и Академија Пандев.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни