Поврзете се со нас

Свет

Штербик излезе од болница, го очекува долг процес на закрепнување

Објавено

на

foto:www.facebook.com/veszpremhandballteam

Унгарскиот великан Веспрем објави нова информација околу здравствената состојба на легендарниот Арпад Штербик кој доживеа срцев удар пред неколку дена.

Оваа вест беше соопштена пред реваншот со Алборг во Лигата на шампионите, вест која дефинитивно ги шокираше сите ракометни фанови.

Тој во изминатиов период беше во болница каде имаше и успешна операција, односно постојано беше под медицински надзор. Сега е пуштен од болница и го очекуваше долг процес на закрепкување, многу мирување и долг одмор без стрес.

Останува да се види кога и дали популарниот Арпи ќе може да им се врати на активностите како тренер на голманите на Веспрем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни