Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Тарнер заби моќно во „Медисон Сквер Гарден“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Само еден меч беше на програмата во плејофот во НБА лигата, меч во кој составот на Њујорк Никс ја доби Индијана Пејсерс со 130:121 и со тоа поведе со 2-0 во полуфиналната серија на Истокот.

Домаќините со ова го одбранија домашниот терен и секако се поблиску до пласман во наредната фаза, но сега следуваат два меча кај противникот по кои ќе имаме јасна слика за комплетната битка, односно дали Индијана може да направи нешто повеќе.

Од соочувањето во „Медисон Сквер Гарден“ ги имаме најдобрите пет потези, а лидер е центарот Тарнер со моќното забивање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни