Поврзете се со нас

Англија

Дини за ѕвездата на Јунајтед: Тој е најлошиот играч во оваа сезона

Објавено

на

foto:twitter.com/ManUtd

Се спушта завесата во Премиер лигата што значи дефинитивно можат да донесат, соопштат некои заклучоци за многу прашања, теми, па така некогашниот напаѓач на Бирмингем и Вотфорд, Трој Дини го посочи најлошиот играч, најголемото промашување во елитната англиска конкуренција за кампањата 2023/2024.

Дини смета дека тоа е ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Касемиро од кого очекува да преземе далеку поголема одговорност, да биде поприсутен и помогна на екипата да излезе од тешките, кризните периоди кои ги имаше низ гоидната.

-Тоа е Касемиро. Никогаш не очекував дека ќе има нозе или ќе трча насекаде или дека ќе биде најдобриот дефанзивен играч за врска во светот.

-Она што го очекував беше да го искористи своето огромно искуство и знаење во Манчестер Јунајтед за да ги извлече од тешките времиња и постојано да биде присутен.

-Беше се само не-и Јунајтед масовно страдаше поради тоа, -истакна Дини за „Сан“ притоа посочувајќи го Челси како тим кој бил највозбудлив за следење затоа што никогаш ништо не се знаело со „сините“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни