Франција

Франција

naser-padre
Франција

Бразилецот Нејмар го искорити своето обраќање при доделувањата на наградите на најдобрите во францускиот фудбал за да порача дека се гледа себеси во ПСЖ и наредната натпреварувачка сезона, а бидејќи по оваа изјава на Бразилецот не стивнаат шпекулациите ...
gigi3
Франција

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келафи верува дека секој клуб би посакал во тимот да го има легендарниот Џиџи Буфон. Буфон вчера го одигра последниот натпревар за „Старата дама“ во победата против Верона од 2:1. Шпекулациите говорат дека ...
depaj
Франција

Екипите на Монако и Лион му се приклучија на Пари Сен Жермен и наредната сезона ќе ја претставуваат Франција во Лигата на шампионите. Вечерва Монако со сигурна победа од 3-0 над Троа го потврди пласманот во елитнотото друштво ...
nejmar
Франција

Бразилската супер ѕвезда од редовите на ПСЖ, Нејмар, испрати трогателно писмо до убиената 13 годишна француска ученичка, Анжелик Сикс откако видел фотографија од девојчето на која носи негов дрес. Анжелик беше убиена од сексуален злоставувач минатиот месец во ...
fekir-lion-32832899832
Франција

Тренерот на француски Лион, Бруно Генесио навести дека нивниот најдобар играч, Набил Фекир веројатно ќе го игра последниот натпревар за клубот против Ница во последното коло од францускиот шампионат. Францускиот репрезентативец го сврти вниманието кон себе со одличните ...
neymar-10
Франција

Бразилецот Нејмар е еден од фудбалски асови за кого најмногу се пишува во изминатиов период, а причината за тоа е неизвесноста за неговата иднина околу Пари Сен Жермен. Тој само еден година е дел од „светците“ по трансферот ...
ranieri-skrsteni
Франција

Клаудио Раниери минатото лето се врати во Франција и одлучи да го преземе тимот на Нант, но по само една сезона мината во овој клуб, искусниот италијански стручњак одлучи предвреме и спогодбено да го раскне договорот со водечките ...
balo-topka
Франција

Италијанскиот напаѓач, Марио Балотели во изминативе две сезони се препороди во Франција и беше еден од најзаслужните што овој клуб имаше одлични резултати. Со оглед на тоа што тој си ја поврати самодовербата и постојано ги тресеше противничките ...
Tuhel
Франција

Францускиот првак во новата сезона ќе настапи со сосема друго лице, односно на клупата ќе има нов предводник кој ќе се обиде да ја исполни најголемата желба на газдите од Катар, трофејот во Лигата на шампионите. Од вчера ...
naser-telefon
Франција

Унаи Емери пред извесно време самиот призна дека неговата етапа во ПСЖ е пред самиот крај, а со тоа стана јасно дека францускиот првак во новата сезона ќе има едно друго лице, односно на клупата ќе има нов ...