Франција

Франција

azar-martinez
Франција

Легендарниот поранешен фудбалер на Арсенал и Барселона, Тиери Анри по се изгледа ќе биде нов тренер на францускиот гигант, Монако. Се погласни се шпекулациите дека помошникот на Роберто Мартинез во селекцијата на Белгија ќе го наследи Леонардо Жардим ...
Venger-Hadersfild
Франција

Францускиот шампион ПСЖ е решен да го ангажира искусниот Арсен Венгер на висока позиција во својата фудбалска хиерархија. Поранешниот менаџер на Арсенал е без ангажман откако го напушти премиерлигашот, а раководството на францускиот клуб планира да му ја ...
anri-martinez
Франција

Легендарниот француски фудбалер и сегашен помошник на Роберто Мартинез во репрезентацијата на Белгија, Тиери Анри во следните два дена ќе добие прилика самостојно да води еден европски гигант. Имено, како што дознава „Скај Спортс“, Анри ќе го замени ...
mendi-e
Франција

Леонардо Жардим мораше да ја напушти тренерската позиција во Монако, откако раководството на францускиот прволигаш мораше да му врачи отказ поради катастрофалната серија на почетокот на сезоната. Жардим формираше солиден тим и овозможи профитабилни трансфери за Монако, но ...
jardim-navednat
Франција

Леонардо Жардим беше творец на препородбата на Монако и вистински лидер на големите успеси кои ги оствари овој тим во изминатите четири години, започнувајќи со освоената титула во домашното првенство пред две години, па се до играњето во ...
raggi_foto_getty
Франција

Италијанскиот дефанзивец и член на Монако, Андреа Раги заработи казна од пет меча по црвениот картон кој го доби на средбата против Рен. Раги на тој натпревар неспортски го удри поранешниот фудбалер на Рома и Лион, Клемен Грение ...
mbape-neki
Франција

Килијан Мбапе направи фудбалска историја во француската Лига 1 откако постигна четири гола за само 13 минути на големото дерби против Лион, натпревар со кој само уште еднаш ги натера светските медиуми да пишуваат за него со огромно ...
tuhel-sednat
Франција

Германскиот стручњак Томас Тухел, кој оваа сезона го препороди францускиот шампион Пари Сен Жермен си постави две цели, да ја продолжи доминацијата во домашните натпреварувања и да се обиде да го освои трофејот во Лигата на шампионите, нешто ...
mbape-slavi1
Франција

Килијан Мбапе веќе на големо и се претстави на светската спортска јавност со своите блескави изданија во изминативе две ипол години, но сепак она што го направи вечерва ќе влезе во аналите на францускиот фудбал. Младата француска ѕведа ...
marco-verratti
Франција

Германскиот стручњак Томас Тухел од оваа сезона е дел од францускиот шампион Пари Сен Жермен каде ќе има две цели, да ја продолжи доминацијата во домашните натпреварувања и да се обиде да го освои трофејот во Лигата на ...