Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Рид и Таунс летаа високо против Денвер (ВИДЕО)

Објавено

на

Минесота Тимбервулвс и Индијана Пејсерс ги добија мајсторките со Денвер Нагетс и Њујорк Никс и на тој начин обезбедија место во конференциските финалиња во НБА лигата.

Од битките во Њујорк и Денвер ги има најубавите, најмоќните моменти, потези, топ листа која ја предводат центрите на „волците“, Рид и Таунс кои летаа високо и имаа атракции во соочувањето со се уште актуелниот шампион.

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни