Поврзете се со нас

НБА

Јокиќ незадоволен од главниот провокатор од Минесота: Зошто го правиш тоа? (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/nuggets

Никола Јокиќ и неговите соиграчи од Денвер на доста болен начина доживеаја елиминација од Минесота, бидејќи фаворитот за највисок пласман не искористи предност од 20 поени и дозволи неверојатна враќање на „волците“.

Гостите победиаја на „мајсторката“ за пласман во конференциско финале и Јокиќ и соиграчите останаа на две чекори од повторување на минатогодишниот успех, а поразот на домашен терен беше уште потежок поради провокациите на теренот.

Ентони Едвардс како најдобар кошаркар на Минесота беше расположен за разгорување на страстите и ниски провокации, па во самиот финиш од мечот им мавташе на навивачите на Денвер и ги испраќаше дома.

Уште во телевизискиот пренос можеше да се забележи дека оваа реакција не му се допадна на Никола Јокиќ, а сега Американците го доловија и дуелот кој го имале двајцата.

– Зошто, зошто….. Зошто и мавташ на публиката, – прашувал Јокиќ, по што Едвардс покажал кон резултатот и продолжил провокативно да слави со своите соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни