Балкан

Балкан

stimac-boksic
Балкан

Поранешниот хрватски репрезентативец, Ален Бокшиќ, предизвика многу реакции со изјавата дадена за време на гостувањето во емисијата на својот поранешен репрезентативен колега, Игор Штимац. Бокшиќ говорел за периодот кога успешно настапуваше за Олимпик Марсеј, клуб во кој претседател ...
nives-ramos-600x400
Балкан

Нивес Жељковиќ, или далеку попопуларна како Нивес Целзиус е позната хрватска пејачка која во минатото се испроба и како фотомодел, пред секое големо натпреварување, знае да направи потег кој ќе ја изненади јавноста. Овој пат таа реши да ...
1521310589_992648_1521388056_noticia_normal
Балкан

Медиумите во соседството пишуваат дека српскиот вицешампион, Партизан е заинтересиран во своите редови да го донесе напаѓачот на Реал Мадрид, Раул Де Томас. 23 годишниот напаѓач никогаш нема добиено шанса во првиот тим на „Кралскиот клуб“, а сезонава ...
Elmas3
Балкан

Турските медиуми проследија информација од угледниот „CNN Turk“ кој излезе со целосна анализа за најавениот ремонт во тимот на Фенербахче. Според „CNN Turk“ познати се сите имиња кои ќе го напуштат Фенер, а за македонскиот репрезентативец во редовите ...
maribor-olimpija
Балкан

Еден ден по финалето во Лигата на шампионите, фудбалски возбудувања имаше во Словенија каде се играше последното коло од домашното првенство во оваа земја, а последните случувања од натпрерварите на двата главни конкуренти за титулата донесоа една драматична ...
ciro-blazevic1
Балкан

Мирослав Ќиро Блажевиќ повторно го привлече вниманието на медиумите во регионот, овојпат со своите изјави во емисијата чиј домаќин беше поранешниот хрватски репрезентативец, Игор Штимац. Легендарниот тренер зборуваше на повеќе теми, а повторно се наврати и на двете ...
e79a2c04374678f257c3
Балкан

Аријан Адеми со неговиот Динамо Загреб вчера ја потврди двојната круна во Хрватска откако со 1:0 славеше во финалето од Купот против вечниот ривал Хајдук. Сепак, за жал, натпреварот помеѓу вечните ривали одигран во Винковци го обележаа и ...
ademi
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми и Динамо Загреб ја комплетираа перфекната сезона и вечерва го освоија Купот на Хрватска со победа над најголемиот ривал Хајдук. На средбата која се одигра во Винковци клубот од хрватската престолнина славеше минимално со ...
darko-rijeka
Балкан

Дарко Велковски уште изминатава зима си го договори својот трансфер во Ријека по што цела втора полусезона во македонската прва фудбалска лига ја мина без ниту една одиграна минута на теренот, но сепак тоа не го расипа ведриот ...
ibraimi
Балкан

Повремениот македонски репрезентативец, Агим Ибраими постигна нов гол во првенството на Словенија со кој ја потврди победата на неговиот Домжале над Кршко од 3-1. Офанзивецот се најде на вистинското место во 86 минута и го постави конечниот резултат ...