Поврзете се со нас

Балкан

Трајковски конечно доби шанса како стартер и врати со погодок (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hnkhajduk

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски во изминатиов период беше во втор, трет план во Хајдук, но во овој месец работата почна да се подобрува за него и да добива минутажа.

Тој имаше минута како резерва во пресметките со Динамо Загреб (Купот) и Ријека, додека пак денеска беше стартер во соочувањето со Осијек, а за довербата возврати со погодок.

Офанзивецот се најде на вистинското место во 28 минута и стрелаше за 1-1, но гостите потоа уште еднаш ја матираа домашната екипа и дојдоа до трите бода (2-1).

Интересно е што ова за Александар беше прв старт во хрватскиот шампионат од 4 ноември, а и тогаш се запиша во листата на стрелцо во соочувањето со Рудеш.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни