СЕХА лига

СЕХА лига

vuko
СЕХА лига

Во текот на вчерашниот ден голманот на Вардар, Даниел Ѓорѓески доби признание од СЕХА лигата, поточно од фановите кои ја избраа неговата одбрана за најдобра за шестата рунда во ова натпреварување. Денеска пак дојде призниание и за бекот ...
gjorgjeski
СЕХА лига

Голманот на Вардар, Даниел Ѓорѓески е носител на најатрактивната одбрана во СЕХА лигата за шестата рунда. Ѓорѓески ја смачка конкуренцијата (Кристијан Филиповиќ, Раде Мијатовиќ, Клемен Форлин, Аљаз Пањтар), освои над 400 гласови од фановите и заслужено неговата одбрана ...
Cindric-Vardar
СЕХА лига

Словенечки Целје не успеа да ја прекине перфектната серија на Вардар во СЕХА лигата, каде сезонава „црвено-црните“ ја бранат титулата освоена во најуспешната сезона во својата историја. Македонскиот тим славеше на гостувањето кај Целје со 31:28, со што ...
raul
СЕХА лига

Вардар во изминативе две месеци постојано беше активен и имаше натпревари на два фронта со тоа што овој прв дел ќе биде завршен со средбата против Целје во СЕХА лигата пред ЕХФ неделата резервирана за репрезентативните активности. Двета ...
Bozo-Andjelic
СЕХА лига

Металург го загуби дуелот со Горење од СЕХА лигата со резултат 24:29 и ја продолжи негативната серија во регионалното ракометно натпреварување. Гостите од Словенија најчесто имаа предност во текот на цело прво полувреме кое го добија со 16:14, ...
Diribov-Zagreb
СЕХА лига

Ракометарите на Вардар рутински стигнаа до петтата победа во СЕХА лигата, вечерва совладувајќи го на домашен терен ППД Загреб со убедливи 30:23. Актуелниот победник на регионалното натпреварување ја реши дилемата за освојувачот на бодовите уште во првото полувреме ...
Metalurg-Jovic
СЕХА лига

Ракометарите на Металург по двете средби во Лигата на шампионите против Мотор Запорожје и Чеховски Медведи комплетно се фокусираат на дуелиот против Горење Велење кој е последен пред неделата на ЕХФ. Истиот се игра во среда од 18:45 ...
raul gonzales vs metalurg 2017
СЕХА лига

Ракометарите на Вардар ја решија Барселона во Лигата на шампионите, ама тоа мора да се тргне на страна зошто во вторник следува нов предизвик дуел со хрватскиот претставник ППД Загреб во СЕХА лигата. „Црвено-црните“ се фаворити на хартија, ...
Metalurg-Jovic
СЕХА лига

Металург го доживеа и третиот пораз во новата сезона во СЕХА лигата и тоа против составот на ППД Загреб кој вечерва во Скопје славеше со 32-26. Македонскиот вицешампион се трудеше достојно да се носи со фаворитот, во повеќе ...
kasim kamenica vs metalurg 2017
СЕХА лига

Касим Каменица ја презема клупата на Загреб оваа сезона, откако лани помина уште една година во Македонија водејќи го Пелистер, со што ја зголеми својата „минутажа“ во нашите краишта каде што од поодамна имаше разни клубски и репрезентативни ...