Поврзете се со нас

СЕХА лига

Вардар и Пелистер ги дознаа ривалите за четвртфиналето во СЕХА лигата

Објавено

на

Екипите на Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ги добија ривалите за четвртфиналната рунда во СЕХА лигата.

Се чекаше денешниот меч меѓу Партизан и Татран Прешов во Белград кој заврши во полза на домаќините со 36-35, ама тој резултат не беше доволен да го избегнат третото место во групата кое му носи пресметка со најсилниот тим во оваа конкуренција Веспрем.

Вардар е втор во оваа Б група што значи дека за ривал ќе ја има српска Војводина, додека пак Пелистер ќе оди на мегдан со Татран Прешов.

Последниот четвртфинален пар е хрватското дерби меѓу Нексе – ППД Загреб. Оваа фаза во СЕХА лигата ќе се игра во месец април.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни