Поврзете се со нас

Македонија

Скендери ќе игра за најдобриот тим во ВМФЛ

Објавено

на

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Емир Скендери ја промени клупската средина и во вториот дел во оваа сезона ќе настапува за тимот на Беса.

Скендери од сезоната 2022/2023 го носеше дресот на Македонија Ѓорче Петров, клуб кој реши да го испрати Скендери на позајмица во Беса до крајот актуелнава кампања.

Емир одигра 17 мечеви за „лавовите“ во есенскиот дел во ПМФЛ, не постигна ниту еден гол, а забележа една асистенција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни