Поврзете се со нас

Англија

Клоп лансираше песна за својот наследник и ги тераше фановите на Ливерпул да пеат со него (Видео)

Објавено

на

Фото: https://x.com/LFC

Јирген Клоп денеска се прости со фановите на Ливерпул во емотивното попладне во кое „црвените“ стигнаа до победа против Волвс, а германскиот стручњак повторно потврди дека поседува уникатен карактер кој ќе недоставува во Премиер лигата.

Еден од моментите кои станаа вирални, а се случија денеска на „Енфилд“ е потегот со кој Клоп го најави својот наследник.

Иако Ливерпул официјално се уште не потврдил, местото на Клоп ќе го заземе холандскиот стручњак Арне Слот, кој досега го водеше Феенорд.

Клоп не губеше време и денеска почна да ги учи фановите како да го скандираат името на следниот менаџер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни