Поврзете се со нас

Свет

Ристовска перфектна во триумфот на ЦСКА Москва

Објавено

на

foto:www.facebook.com/whccska

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска и нејзиниот тим ЦСКА Москва ја забележаа втората победа во Русија.

Во првото коло го надиграа составот на Луч, додека во второто ја суредија Черноморочка со 37-29. Домашните ракометарки имаа јасна цел и истата ја оставрија со квалитетна игра низ сите 60 минути, па така на полувреме имаа плус пет (21-16), предност која дополнително ја зголемија во вториот дел.

Ристовска одигра без грешка, даде три гола од три обиди. Најпрецизни беа Кулак и Мурзалиева со по шест погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни