Поврзете се со нас

Англија

Клоп го „прозва“ Невил, Гери му одговори (ФОТО)

Објавено

на

Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп даде интересен коментар за тоа што научил за време на карантинот, поточно директно ја спомена легендата на Манчестер Јунајтед, Гери Невил.

Невил беше многу актуелен и говореше на сите теми, па Клоп ова го искористи и порача:

– Не научив многу за време на карантинот, освен фактот дека Гери Невил има мислење за се. Тоа е неверојатно! Така што не, не научив многу рабти. Па така не научив ништо што не знаев за себе во претходните 52 години-

Ова добре до Гери кој кратко се огласи на социјалните мрежи:

-Драго ми е што ме слушал-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни