Поврзете се со нас

Англија

Клоп со интересен одговор на прашањето што научил во периодот додека бил во изолација: Научив само дека Гери Невил…

Објавено

на

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп во интервју за „БиБиСи“ откри како го поминал периодот во карантин.

Во овие два месеци додека бил затворен, Клоп изјави дека не научил многу работи, освен тоа дека Гери Невил има одговор за секое прашање.

Клоп како и сите навивачи  на Ливерпул сака сезоната да продолжи, за клубот и официјално да стигне до титулата во Премиер лигата.

За разлика од него, Невил пак е против продолжување на сезоната и смета дека тоа е голем ризик за сите во Англија.

Токму затоа, Клоп се одлучи да ја искористи приликата и да го „боцне“ Гери Невил со својата последна изјава.

– Не научив многу за време на карантинот, освен фактот дека Гери Невил има мислење за се. Тоа е неверојатно! Така што не, не научив многу рабти. За себе не научив ништо што не знаев во претходните 52 години, -изјави Клоп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни