Поврзете се со нас

Англија

„Скај Спортс“ прогноза: Сити и Вест Хем ќе одиграат трилер меч на „Итихад“, Клоп нема да се збогува со победа

Објавено

на

Од 17 часот се игра последното коло во Премиер лигата, коло кое ќе ни даде одговор на сите неодговорени прашања меѓу кои најважното е она кој ќе биде шампион.

Манчестер Сити е во пол позиција, има се во свои раце и ако го совлада Вест Хем тогаш сигурно останува на врвот и со тоа ќе испише историја затоа што ниту една екипа досега нема освоено четири пехари во низа во ПЛ.

Покрај пресметките Сити-Вест Хем и Арсенал-Евертон има уште неколку интересни соочувања, а за сите нив прогноза даде „Скај Спортс“ преку нивниот типстер Џон Ноус кој ги истипува сите соочувања со точен резултат.

Ова се типовите:

Манчестер Сити-Вест Хем 3-2

Арсенал-Евертон 2-0

Ливерпул-Вулверхемптон 3-3

Челси-Борнмут 2-1

Брајтон-Манчестер Јунајтед 1-2

Брентфорд-Њукасл 2-3

Кристал Палас-Астон Вила 3-1

Шефилд Јунајтед-Тотенхем 1-5

Лутон-Фулам 4-3

Барнли-Нотингем Форест 1-3

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни