Archives by: pavel.kotaleski

pavel.kotaleski

78 Написи 0коментари

About the author

pavel.kotaleski Написи

gazidis
Англија
Еден од најеминентните спортски медиуми на Островот, „Скај Спортс“, пренесува дека извршниот директор на Арсенал, Иван Газидис, смета дека Микел Артета е вистинскиот човек за наследник на Арсен ...
Коментарите се исклучени на Извршниот директор на Арсенал има свој фаворит за наследник на Венгер

180127-203-Liverpool_West_Brom-600x400
Лига на шампиони
Иако на фудбалската мапа не е означен како еден од најатрактивните фудбалери на денешницата, Џејмс Милнер и тоа како е важен за тимот на Ливерпул. Во полуфиналниот натпревар ...
Коментарите се исклучени на Милнер против Рома ќе брка нов рекорд на Лигата на шампионите

marko i petrovic
Свет
Македонскиот тандем во дресот на Сепси, Милован Петровиќ и Марко Симоновски, донесе бод за својот тим од гостувањето кај Ботошани во натпревар од романското првенство. Домашниот тим прв ...
Коментарите се исклучени на Македонскиот тандем Симоновски-Петровиќ донесе реми за Сепси (Видео)

utakmica BiH - Belgija 010409
Балкан
Легендата на хрватскиот фудбал, Мирослав Ќиро Блажевиќ даде свое видување по вечното дерби во Хрватска меѓу Хајдук и Динамо. Гостинскиот тим во кој настапува и македонскиот репрезентативец Арјан ...
Коментарите се исклучени на Легендарниот Ќиро Блажевиќ сочно пцуеше во емисија во живо (Видео)

Pogba-sinakosa
Англија
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба одби да ги демантира шпекулациите кои го поврзуваат со заминување од Манчестер Јунајтед. Французинот не играше на посакуваното ниво оваа сезона, а ...
Коментарите се исклучени на Погба со коментар за шпекулациите за заминување од Јунајтед

kraford protiv stajic
Македонија
Екипата на Куманово славеше голема победа на домашен терен против актуелниот шампион, МЗТ Скопје Аеродром со 101:95, во натпревар од кошаркарската Супер лига. Натпреварот беше неизвесен до самиот ...
Коментарите се исклучени на МЗТ поразен на тешкото гостување во Куманово

konte-haders
Англија
Менаџерот на Челси, Антонио Конте смета дека Манчестер Јунајтед е фаворит за освојување на ФА Купот оваа сезона. Сините од Лондон се пласираа во финалето од ова натпреварување ...
Коментарите се исклучени на Конте посочи кој ќе биде фаворит во финалето од ФА Купот

city
Англија
Манчестер Сити титулата во Премиер лигата ја прослави на најдобар можен начин, со убедлива победа од 5:0 против тимот на Свонси. Избраниците на Гвардиола веќе по првите 15тинаминути ...
Коментарите се исклучени на Сити со петарда против Свонси ја прослави титулата (Видео)

jahovic
Свет
Македонскиот интернационалец, Адис Јаховиќ, на денешниот првенствен натпревар против Касимпаша го постигна својот 16. погодок во турската Супер лига, втор во дресот на Коњаспор. Коњаспор славеше победа на ...
Коментарите се исклучени на Јаховиќ и Ето го водат Коњаспор кон опстанок (Видео)

chelsea
Англија
Екипата на Челси е вториот патник во финалето од најстарото натпреварување во Англија, ФА Купот, откако попладнево со 2:0 славеше против тимот на Саутемптон. Во првиот дел избраниците ...
Коментарите се исклучени на Жиру со гол во стилот на Меси донесе финале за Челси во ФА Купот (Видео)