Поврзете се со нас

Свет

Бабунски со асистенција во победата над Дебрецен (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Давид Бабунски со неговиот Мезоковешд славеше победа над Дебрецен од 2-1 во денешната 12. рунда во првата унгарска лига.

Ова е многу важен триумф на Мезоковешд со кој тимот излезе од зоната која води во втората лига. Нашиот Бабунски беше стартер и беше активен на теренот до 82 минута кога беше заменет од Андреј Лукиќ.

За времето поминатот на теренот Давид запиша асистенција и тоа при погодокот на Чери во 10 минута (овде можете да го погледнете)

Во следното коло Мезоковешд му гостува на ДВТК.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни