Поврзете се со нас

Англија

Сон ја заврши воената обука во својата земја како најдобар стрелец (ФОТО)

Објавено

на

Фудбалскиот свет е навикнат да го гледа смирениот Хеунг Мин- Сон на зелените терени во спортска опрема, но во последно време на социјалните мрежи вртат негови фотографии со многу поинаква опрема.

Имено, Кореецот мораше да замине на задолжителна воена обука во својата земја која траеше три недели.

Сега, се појавија нови фотографии  од харизматичниот Сон во воена униформа и во позиција каде пука со една од пушките кои ги имал во тренинг базата.

Тамошните медиуми јавуваат дека Хеунг Мин Сон тронеделната обука ја завршил како најдобар стрелец со пушка погодувајќи 157 точки.

Сега се очекува фудбалерот да и се врати на топката и да ги замени новите навики со тоа што најдобро го знае, играњето фудбал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни