Поврзете се со нас

Свет

Португалецот во елемент: Роналдо запиша две асистенции и дојде до 850. гол во кариерата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Составот на Ал Наср почна да влегува во посакуваниот ритам во првата лига на Саудиска Арабија, а за тоа најзаслужен е Кристијано Роналдо.

Португалецот е расположен за игра и тоа го потврди на вечерашниот меч против Ал Хазем во победата на неговиот тим од 5-1. Најголемата ѕвезда забележа две асистенции, а потоа и се запиша во листата на стрелци.

Напаѓачот го матираше домаќинот во 68 минута и со тоа дојде до 850 погодок во кариерата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни