Поврзете се со нас

Германија

Јоветиќ даде прекрасен гол, па го прослави како Спајдермен (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Херта иако губеше со 2-0 на крајот се избори за бод во дуелот против Штутгарт во Бундеслигата, а за тоа најзаслужен е напаѓачот Стеван Јоветиќ.

Црногорскиот репрезентативец беше автор на два гола во 40 и 76 минута со тоа што оној првиот беше вистинска мајсторија која ја заокружи со специфична прослава како Спајдермен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни