Поврзете се со нас

Шпанија

Им се вратија на обврските: Барселона го одржа првиот тренинг (ВИДЕО)

Објавено

на

Играчите на Барселона во средата успешно ги минаа медицинските тестови, немаше ниту еден заразен со КОВИД-19, па така денеска беше одработен првиот тренинг по долго време, по скоро двомесечна пауза.

Околностите секако беа многи поразлични од вообичаените, се почитуваа мерките изречени од здравствените власти и играчите беа на дистанца, реализираа вежби со и без топка под будното око на тренерот Кике Сетиен и неговите соработници.

По слична рутина Барселона ќе тренира и во текот на утрешниот ден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни