Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Андерсон го стави на „постер“ џинот на Реал, Боломбој ги запали навивачите на Звезда (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkcrvenazvezda

Кошаркарската Евролига секогаш ни нуди супер квалитетна кошарка, акции и потези кои ги креваат на нозе сите фанови.

И рундата број 21. беше интересна, исполнета со специјални моменти, а десет од нив се најдоа на најновата Топ листа.

Тука е магијата на Теодосиќ, тројката на Харпер за продолжение во Мадрид, потоа тука е Андерсон кој го постеризираше Таварес, но и Боломбој кој ги запали навивачите на Звезда. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни