Поврзете се со нас

НБА

Дончиќ влезе во клинч со ривалот и му фати невиден сеир пред судиите: Се лути бидејќи му го разбивам……. (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/dallasmavs

Лука Дончиќ оствари историски бројки на мечот против Јута Џез и го водеше својот Далас до победа од 50 поени разлика, па таквото негово брутално издание донесе и голем немир кај противниците.

„Џезерите“ не знаеја како да се справат и да се одбранат од расположениот Словенец, но посебно лут беше Крис Дан кој се обидуваше да ја решава работата ставајќи му раце в лице.

Кошаркарот на Јута влезе во клинч со најголемата ѕвезда на Далас, но најмногу се зборува за него поради комуникацијата која ја имаше Словенецот со судиите.

– Не направив ништо, се лути бидејќи му го разбивам задникот…….., – им порача Дончиќ на судиите, а откако овие побараа да има примирје со ракување, тој одби такво нешто.

– Не по ѓаволите, – гласеше одговорот на Лука.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни