Поврзете се со нас

Свет

Антологиска утка: Фудбалер на Сиднеј шокираше со промашениот зицер (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/SydneyFC

Често се случува одредени фудбалери да се „прослават“ со нестварни промашувања на големи шанси, но одвреме навреме има и такви сцени кои се издвојуваат од останатите.

Таков е случајот со членот на Сиднеј, Патрик Вуд, кој буквално шокираше со своето промашување на гостувањето на неговата екипа кај Сентрал Коуст Маринерс.

Австралискиот напаѓач доби подарок од домашниот голман и кога се чинеше дека ќе го дотолчи противникот во првиот дел, успеа да промаши цел гол.

Потегот веќе е вирален хит, а видеото е добро објаснување за причината.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни