Поврзете се со нас

Евролига

Теодосиќ за фантастичната асистенција: Ако тоа не го погодеше…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkcrvenazvezda

Црвена Звезда успеа да слави над Олимпија Милано на негов терен во Италија (76:62) и тоа во средба во која најмагичниот потег беше дело на ветеранот Милош Теодосиќ.

Познато е дека плејмејкерот знае да изведе потег за ерупција, воодушевување на теренот, па така беше во оваа пресметка каде извади неверојатен пас до Дејан Давидовац кој го круниса истиот со погодена тројка.

Оваа асистенција стана вирална, свој коментар имаше и НБА ѕвездата Лука Дончиќ, додека пак Теодосиќ се пошегува и во свој стил ја искоментира акцијата, потегот.

Дончиќ со легендарен одговор за споредбите со атракцијата на Теодосиќ: Не бев ни роден кога…

-Деки (Давидовац) е многу добар под притисок. Немаше да му прозборам ако не ја погодеше таа тројка, истакнал Тео.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни