Поврзете се со нас

Евролига

Потег на сезоната: Дорси погоди од зад табла за победа на Фенербахче (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/FBBasketbol

Фенербахче го победи Жалгирис во натпревар кој донесе драматична завршница, а на крајот и посакуван триумф за турскиот тим, кој славеше со резултат 80:78.

Она што посебно го привлече вниманието на кошаркарските фанови се поените на Тајлер Дорси во самиот финиш, кош кој се чини  и го реши победникот и тоа на неверојатно атрактивен начин.

Дорси ги воодушеви сите во салата, но и општо сите кошаркарски фанови со своето решение, а со едно дополнително слободно фрлање донесе клучна предност од 80:76 за домаќините.

Фенербахче стигна до осмата победа сезонава и привремено е на осмото место на евролигашката табела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни