Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Поинаква верзија за случувањата на „Бернабеу“: Херојот Хоселу и камбекот на Реал против Баерн (ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид дојде до посакуваниот резултат на реваншот против Баерн Минхен во Лигата на шампионите или поточно победата од 2-1 им овозможи билет за финалето кое на 1 јуни ќе се одигра на „Вембли“.

Ривал на „кралевите“ ќе им биде Борусија Дортмунд што значи шпанскиот великан има голема можност да дојде до нов трофеј во елитното натпреварување.

До завршниот меч има доста време, па „Фор-фор-тунс“ понуди свој хајлајтс од случувањата на „Сантијаго Бернабеу“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни