Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Вилијамсон леташе високо во Њу Орлеанс, Вилијамс донесе победа за Оклахома (ВИДЕО)

Објавено

на

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата, а поуспешни беа домашните екипи кои остварија три победи преку Лос Анџелес Клиперс, Њу Орлеанс Пеликанс и Оклахома Сити Тандер.

Од овие случувања беа избрани најдобрите десет потези на денот, листа која ја предводи Вилијамс од Тандер, листа на која има место за Вилијамс, Вестбрук, Хачимура…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни