Поврзете се со нас

Англија

Гаскоњ сурово искрен: Фергусон рече дека ќе сум бил подобар човек во неговиот тим, а Руни имаше секс со баба

Објавено

на

Поранешниот англиски напаѓач и член на неколку англиски тимови,меѓу кои и Тотенхем, Пол Гаскоњ во свое издание се отвори во јавноста и зборуваше за своето минато и нереализираниот трансфер во Манчестер Јунајтед.

Гаскоњ имал понуда од „ѓаволите“ и истата веќе начелно ја прифатил, меѓутоа во последен момент стигнала понуда од Тотенхем, па напаѓачот се решил да замине во Лондон.

Легендарниот Сер Алекс Фергусон во неколку наврати говореше дека се би било поинаку доколку Гаскоњ потпишел за Манчестер Јунајтед.

Познато е дека поранешниот фудбалер имаше големи проблеми со алкохолот, нешто што го мачи и ден денес, а Ферги токму во таа насока посочи дека доколку играл во Манчестер Јунајтед такво нешто немало да му се случи.

Сепак, Гаскоњ со неколку примери во кои нападна одредени играчи на Јунајтед нагласи дека Фергусон не бил во право.

– Фергусон тврди дека се би било поинаку ако потпишев за Манчестер Јунајтед. Како? Рио Фердинанд бегаше од тестирање за дрога. Ерик Кантона удри некоја будала во публиката. Вејн Руни имаше секс со еб*на баба, а Рајан Гигс имаше секс со жената на својот брат. Тоа е еб*н пекол човече. И сега тој нешто ми кажува, -порача популарниот Газа во интервју за „Атлетик“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни