Поврзете се со нас

Лига Европа

Трап по освоениот пехар во ЛЕ: Ова е подобро од секс

Објавено

на

Бундеслигашот Ајнтрахт Франкфурт по долга пауза дојде до европски трофеј и тоа во Лига Европа каде во големото финале славеше над Ренџерс по изведувањето на удари од единаесет метри.

Еден од хероите на германскиот тим кој воедно беше прогласен и за играч на натпреварот беше голманот Кевин Трап кој одлично си ја заврши својата работа, имаше клучна интеревенција во завршницата на второто продолжение, а во пенал серијата го прочита Арон Ремзи и му овозможи на својот тим да слави во Севилја.

-Имавме чувство дека ова ќе се случи денеска, дека ќе победиме во ова финале. Во 2019 година загубивме драматично од Челси во полуфиналето, а оваа сезона имавме феноменална серија во Лига Европа. Едноставно го заслуживме. Работата се исплатеше и се покажа дека вреди. Можеби ова е карма, затоа што се враќаме дома со трофејот, -рече Трап кој потоа поентираше:

-Не знам дали се согласувате со мене, но освојувањето на овој трофеј е подобро од секс! Дефинитивно е нешто убаво како сексот. Но, дефинитивно мислам дека некои работи ќе се случат во следните неколку дена, -порача Кевин.

Инаку Германецот е оженет со една од најубавите, најпосакуваните жени на светот манекенката Изабел Гулар, па затоа оваа изјава на голманот на Франкурт привлече големо внимание.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни