Поврзете се со нас

Германија

Нојер се врати на тренинзите на Баерн, клубот го одбележа моментот со специјално видео

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Мануел Нојер ја финишира долгата пауза од фудбалските терени и е се поблиску до враќање во редовите на Баерн Минхен.

Германскиот шампион денеска одбележа дека искусниот голман се вратил на тренинзите со своите соиграчи и денеска одработил дел од вообичаените обврски со своите колеги.

– Прекрасно е чувството да се вратам на теренот и да работам со соиграчите, тоа е нешто што го чекам долго време, – изјавил кратко Нојер.

Голманот на Баерн заработи повреда за време на одморот по СП во Катар и оттогаш се рехабилитира, додека оваа сезона привремено улогата на прв голман во тимот на Томас Тухел ја презема Свен Улрајх.

Нојер сигурно нема да се врати во тимот на дуелите со РБ Лајпциг и ФК Копенхаген, но од денеска е јасно дека неговиот камбек е се пореален за наредниве недели.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни