Поврзете се со нас

Балкан

Магдевски најдобар асистент против Констанца (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Андреј Магдевски и неговиот Плоешти претрпеа пораз од Атлетик Констанца од 76-71 во првата лига на Романија.

Домаќините одиграа лошо во првото полувреме и истото го загубија со (24-42) по што во продолжението мораа да го бркаат противникот, меѓутоа на крајот немаа сили за да ја свртат ситуацијата во своја полза. Ова за Плоешти беше трет пораз во седмиот првенствен натпревар, натпревар во кој нашиот Магдевски одигра доби и реализираше 12 кошеви со 3 скокови 7 асистенции.

Во следното коло Македонецот и неговите соиграчи и гостуваат на Стеауа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни