Поврзете се со нас

Англија

Халанд ќе биде карактер во популарна видео игра (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Ерлинг Халанд денеска потврдил дека ја прифатил понудата да стане карактер на ултра популарната видео игра „Clash of Clans“.

Покрај фудбалските успеси и постигнатите голови, Норвежанецот ќе биде достапен и за остварување одлични резултати и рекорди во играта чиј фан е и самиот Халанд.

– Тешко беше да ја сокријам оваа вест и мислам дека ќе биде кул што ќе бидам карактер во играта, – рекол Халанд по претставувањето на интересниот новитет.

Фановите на играта ќе имаат можност да го користат Халанд од 1. мај.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни