Поврзете се со нас

Франција

Фудбалер на ПСЖ откри каде ќе продолжи Нејмар: Зборуваме доста често, тој…

Објавено

на

Бразилскиот фудбалер како и минатата, така и оваа сезона се поврзува со заминување од редовите на ПСЖ.

За Нејмар според медиумите најзагреана е Барселона која сака да си го врати играчот три години по неговото заминување од клубот за рекордни 222 милиони евра.

Сепак, кризата предизвикана од коронавирусот би можела да ги натера „каталонците“ да се откажат од намерата да го ангажираат Нејмар во овој преоден рок.

Дека играчот веројатно ќе остане на „Паркот на принцовите“ потврди и неговиот соиграч од ПСЖ, Леонардо Паредес.

– Многу зборувам со Нејмар, секогаш се слушаме. Сега кога на сила е карантинот зборуваме преку видеоповици, -изјави Паредеш, а потоа само кратко прокоментира за иднината на Бразилецот.

– Тој сигурно останува со нас, -заврши Паредес со што веројатно стави крај на сите шпекулации поврзани со Нејмар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни