Поврзете се со нас

Италија

Роналдо во улога на тренер-играч: Го замени тренинг центарот со својот двор во Торино (Видео)

Објавено

на

Кристијано Роналдо се врати во Торино заедно со своето семејство откако имаше најави дека ќе продолжи сезоната во Серија А, но засега Португалецот не може да се приклучи на тренинзите кои ги стартуваше Јувентус поради режимот кој го налага италијанската влада.

По враќањето од Португалија, Роналдо мора да мине низ 14-дневен карантин, но исполнувањето на оваа мерка не го спречува Кристијано да работи со топка во свој двор, со тоа што друштво му прави неговиот најстар син, Кристијано Жуниор…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни