Поврзете се со нас

Шпанија

Васкез со посебна порака го „поздрави“ Крос (ФОТО)

Објавено

на

foto:x.com/Lucasvazquez91

Тони Крос денеска и соопшти на јавноста дека заминува во фудбалска пензија по крајот на оваа сезона или поточно по настапот со својата Германија на Европското првенство.

Иако некако се очекуваше тој да одигра барем уште една сезона во Реал Мадрид, играчот за врска пресече, одлучи дека е време да ги остави копачките иако има само 34 години.

Многу пораки пристигнаа од сите страни, а најемотивни беа соиграчите од Реал. Меѓу нив беше и Лукас Васкез кој во првата порака порача:

-Како ме зафркна. Една од најголемите привилегии во мојата кариера е што играв покрај тебе. Колку заедночки моменти и колку многу постигнато. Ти си бела легенда, пријателе. Ти посакувам се најдобро. Одиме заедно на последното, каква чест. Ти благодарам. Ќе ми недостигаш пријателе, -порача Шпанецот.

Крос во меѓувреме се пошегува по што Лука се јави и го поздрави.

-Еби се-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни