Поврзете се со нас

Свет

Шортс и компанија ја добија мајсторката и ќе играат во полуфиналето во Франција (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/LNBofficiel

Париз на македонскиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс успеа да обезбеди пласман во полуфиналето во плејофот во францускиот шампионат и тоа откако ја доби мајсторката со Шоле.

Шоле се покажа како незгоден противник за клубот од француската престолнина, меѓутоа на крајот го „положи оружјето“ со пораз од 74:62 или севкупен пораз во серијата од 2-1.

Во третиот решавачки меч главен беше Хифи со 22 поени, зад него беше Шортс со 13 кошеви, 6 скока и 4 асистенции.

Ривал на Париз во полуфиналето ќе биде составот на Асвел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни